Két évet csúszott a koronavírus-járvány miatt, de végül az idén júniusban sikerült megrendezni az első Budapest Comic Cont, ahol egyformán otthon érezhették magukat a Star Wars- és Trónok harca-rajongók, a képregénygyűjtők és azok, akik súlyos összegeket költenek egy saját szuperhősjelmezre.
Mondják rá, olyan, mint a Madárvédő Golyókapkodó, csak nem szárnyasokat véd, hanem lombosokat. Nagyinterjú Budapest főtájépítészével, Bardóczi Sándorral.
Az Unhack Democracy ír alapítóját, politikai stratégát, korábbi brit konzervatív párti tanácsadót a Brexit kiváltotta nem múló rezgésekről, választási rendszerekről és a magyar médiatérképről is kérdeztük.
A felhőben nem érheti bomba az ukrán műkincseket – ez a szlogenje annak a
mozgalommá nőtt kezdeményezésnek, amelynek segítségével bárki
elkészítheti és online elérhetővé teheti az ukrán műkincsek 3D-s tervét. Az oroszok közben rombolják a műemlékeket és lopják a műkincseket.
Egy nagy port kavart interjúnk után szakértők amellett érvelnek: a tudomány szempontjából nézve objektíve van esélyünk és lehetőségünk, hogy elkerüljük a klímakatasztrófa legrosszabb forgatókönyveit.
A magyar hajózás történetének egyik legnagyobb tragédiája 1954-ben történt, amikor a Balatonon az oldalára fordult a Pajtás gőzös. Huszonhárman vesztették életüket, de ha nincs ott Szabady Tibor, az áldozatok száma akár kétszer ennyi is lehetett volna. Az elhallgatott katasztrófa eddig névtelenségbe burkolódzó hőse most megtörte a csendet.
A magyar úszók szövetségi kapitánya a budapesti világbajnokság idején többször nyilatkozta, hogy „valamin változtatni kell, mert érezhetően rossz irányba billent a mérleg nyelve”. Megkérdeztük Sós Csabát: min, miért és hogyan kellene változtatni?
Korunk sztárfilozófusa, a nyilvános szereplést többnyire kerülő Byung-Chul Han – akinek a pápa reklámozza a könyveit – Budapestre látogatott, hogy személyesen is felhívja a figyelmet arra, miként számolja fel az életet a digitalizáció és az erotika hiánya.
A szélsőbalosokkal „fűszerezett” kabinet a jobboldal örökségével, médiaháborúval és benzinársapkával küzd. Kérdés, tudja-e a kezelni egyszerre az üzemanyag-ellátás problémáit, a köztévé botrányait és az ideológiai bozótharcra készülő ellenzéket.
A Habsburgok önkényével szemben évszázadokon át a rendi, nemzeti ellenállás bástyáit jelentették a nemesi vármegyék, ahol a főispánt a király nevezte ki, az alispánt választották. Magyarországon szinte minden a vármegyékben dőlt el.