A kardvívás háromszoros magyar olimpiai bajnoka, idei világbajnoka egy éve Londonba költözött. Milyen a távedzés és miért fordult 32 évesen tanácsadóhoz?
A miskolci Pilz Olivér volt az egyik alapítója a Tanítanék Mozgalomnak. A pedagógussal az elmúlt hat évről, a tiltakozások hátteréről, a saját egzisztenciáját érintő szorongásairól beszélgettünk, és azt is megkérdeztük tőle, bedobja-e valaha a törülközőt.
Magas az infláció, zuhan a forint, államcsőd közeli állapotokról is beszélnek – ilyen helyzetben mit lehet tanácsolni, mihez kezdjünk a pénzünkkel, ha van, hogy lehetőség szerint ne veszítsen az értékéből?
A huszonéves Tarasz a tavasz nagy részét egy pincében töltötte, miközben az orosz csapatok a földig rombolták szülővárosát, Mariupolt. Aztán megjelent
két orosz katona, akik arra utasították, hogy öltözzön fel és menjen velük.
Az évek óta tartó aszály és a Covid-válság is kivéreztette Afrikát, az orosz–ukrán háború csak az utolsó csepp volt a pohárban – mondja Marsai Viktor Afrika-kutató, a Migrációkutató Intézet igazgatója.
Mekkora devizatartalék kell egy ország pénzügyi biztonságának garantálásához? Erre a kérdésre nincs egyértelmű válasz, adott helyzet dönti el, hogy éppen mi számít elégnek, mi kevésnek.
Az építőipari szövetség az elkövetkező két évben a munkalehetőségek jelentős szűkülésére számít, elsősorban az állami beruházások visszavágása miatt. Eközben a lakásépítési piac a felére zsugorodhat, amennyiben a kormányzat nem avatkozik be.
Mozikba került a Toldi, a 2021-ben, 79 éves korában elhunyt Jankovics Marcell utolsó filmje, amely bemutatja: Arany Toldija összekötő kapocs lehet az ősmagyar eredetmondák és a mai szuperhőstörténetek között. Kritika.
Lehet-e jó 2022-ben is egy régivágású történelmi film? Elvárható-e bárminemű tárgyilagosság a jelenlegi kultúrpolitikától, ha mondjuk az SZDSZ-ről van szó? Egyáltalán van-e jelentősége annak, hogy mennyire hű a valósághoz a Blokád? Kritika.