A lakberendezési szokásokat nehezebb tetten érni, mint az építészeti trendeket, pláne akkor, ha az elitréteg egyébként is zárt miliőjéről van szó. Bizonyos közös jellemzőket azonban így is megfigyelhetünk, ha szemügyre vesszük a legújabb luxusrezidenciákat.
Nyolc hónapja gáncsolja a magyar kormány a svédek NATO-csatlakozását. A legfurcsább az egészben éppen az, hogy még most sem tudni, mi is ezzel a célunk.
Nem volt mindig egyértelmű, hogy az Orbán-kormányok ellenségesek lesznek az Egyesült Államokkal. Mostanra viszont alaposan megromlott a viszony, ami leginkább az oroszbarátságunknak köszönhető.
A közelmúltban számos nyugati ország kormánya korlátozta a hozzáférést a videómegosztóhoz, az Egyesült Államokban pedig már az általános tilalom is kilátásba került.
„Bárhova is megyünk, a legfontosabb szakértők mindig a helyiek” - mondja Gunnar Garfors, aki a Föld összes országában járt már, és több Guinness-rekordot is tart világutazóként.
Jeremy Renner első fellépésén már a hókotrós baleseten is viccelődött. A saját szemünkkel győződhettünk meg róla, hogy vagy tényleg vasból van, vagy rendkívüli az akaratereje.
Ma már nem gondolkodhatunk ugyanúgy a mesterséges intelligenciáról, mint tavaly, vagy tavalyelőtt – állítja Csepeli György szociálpszichológus, aki szerint annyira gyorsan változik napjaink technológiája, hogy már a fiatalokat sem lehet digitális bennszülöttnek nevezni.
Interjú Szabó Istvánnal, a kecskeméti futballvarázslóval a többi közt arról, mire tanította meg egy pocsolya, miért favorizálja a fiatal magyar játékost a külföldivel szemben, illetve miért fontos az öltözőben a kommunikáció meg az igazságos szemlélet.
A Renfield akár pszichológiai tanmese is lehetne arról, miként törjön ki egy társfüggő egy nárcisztikus alak toxikus bűvköréből, de a film ezt meghagyja igazi 21. századi keretnek, és inkább pihent agyú szórakoztatást nyújt a jobbik fajtából.